CapaCity v Praze

Dopravní podnik hl. m. Prahy na dva únorové týdny nasadil do pražských ulic nový velkokapacitní dvoučlánkový autobus Mercedes-Benz CapaCity L. Šlo o prezentační a zkušební provoz, který souvisí s dlouhodobým cílem posílit kapacitu přepravy cestujících na pražské letiště. Oficiální představení vozidla proběhlo v pondělí 8. února v autobusovém obratišti Letiště Václava Havla.

Je v zájmu pražského Dopravního podniku dál zvyšovat kapacitu dopravy a komfort cestujících. Testováním velkokapacitního autobusu získáme řadu provozních dat a praktických zkušeností, které budou využity při rozhodování o dalším postupu řešení dopravní obsluhy pražského letiště. Autobus svou délkou a kapacitou zatím nemá v ČR obdoby,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

Mimořádně dlouhý autobus měří téměř 21 metrů, čímž překonává českými předpisy danou maximální délku 18,75 metru. Prezentační režim provozu na určené trase je umožněn díky dočasně udělené výjimce. V současné době se jedná o nejdelší dvoučlánkový autobus v Evropě, na jehož zapůjčení se pražský Dopravní podnik dohodl s výrobcem.

Mercedes CapaCity L o celkové hmotnosti 32 tun je určen především pro trasy s mimořádně vysokou přepravní poptávkou. Celkově pojme 190 cestujících, z toho je 38 míst určeno k sezení a 152 míst ke stání. Vozidlo plně splňuje v současnosti nepřísnější emisní normu Euro VI.

Nahoru